Farské oznamy

Kalendár

Dnešný dátum: nedeľa, 19. september 2021
Meniny má Konštantín.
Dnes je deň vzniku Slovenskej národnej rady.
Katolícky kalendár:
- liturgia: spomienka
Liturgický rok: B

Život vo farnosti

Na Sviatok Kristovho tela a Krvi si pripomíname skutočnú prítomnosť Ježiša Krista v Oltárnej Sviatosti. Tohoto roku padol sviatok ľudovo nazývaný aj "Oltáriky" na 3. júna. Tento názov získal kvôli tradičnej Eucharistickej procesii k oltárikom. V našej farnosti procesia prebiehala v priestoroch pred kostolom a na farskom dvore, kde si obetaví farníci tieto oltáriky pripravili. Sprievod miništrantov obohohatili aj naše deti z farnosti, ktoré pred nimi posýpali lupienky kvetov. Čítať viac about Sviatok Kristovho Tela a Krvi

Na začiatku pandémie koronavírusu nás mladých ešte pán farár Janko Kuneš oslovil s prosbou o rozbehnutie streamovania sv. omší. Netrvalo to dlho a po naštudovaní a vyskúšaní si pár vecí vznikol prvý stream. Bavilo nás to, postupne sme sa zlepšovali a vymýšľali nové a lepšie možnosti, aby bolo sledovanie sv. omší pre vás poslucháčov čo najpríjemnejšie. Tento rok sa nám aj vďaka vám podarilo vylepšiť kvalitu zakúpením kvalitnejších streamovacích prístrojov. Naučili sme sa tým veľa a získali kopec skúseností. Ďakujeme pánovi farárovi a vám všetkým za podporu!
Pozývame vás nahliadnuť do záklusia našich prenosov.. Čítať viac about Streamovanie svätých omší

Rorate caeli, desuper, et nubes pluant justum. - Roste nebesá zhora, oblaky nech pršia Spravodlivého.

     

Tieto slová sme počúvali celý advent na rorátnych svätých omšiach. Toto proroctvo zo 45 kapitoly z knihy proroka Iziáša nám hovorí, že ako rosa padá z neba, tak aj Pán Ježiš príde z neba na zem. Svätými omšami sme sa pripravovali na vianočné obdobie, ktoré sme donedávna prežívali.

Čítať viac about Adventné roráty