Farské oznamy

Kalendár

Dnešný dátum: utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína.
Dnes je deň černovskej tragédie.
Katolícky kalendár:
- liturgia: féria
Zajtra: Šimon a Júda, apoštoli
- liturgia: sviatok
Liturgický rok: A

Ahojte!

Sme mládežnícky spevácky zbor zo Žiaru nad Hronom a účinkujeme na mládežníckych svätých omšiach podľa možnosti raz do mesiaca v sobotu o 18:00 v Kostole Povýšenia Svätého Kríža. Našim cieľom je sprevádzať sväté omše spevom a hrou na hudobných nástrojoch, to všetko na Božiu slávu. Náš repertoár tvoria väčšinou mládežnícke piesne, ale učíme sa celkom rýchlo a nepohrdneme ani inými žánrami. V plnej zostave je nás dokopy okolo 20 členov (dievčatá prevládajú!). Medzi hudobné nástroje, ktoré používame, patria klávesy, gitara, husle, flauta a perkusie.

Sme zbor veľmi mladý, prvýkrát sme na svätej omši spievali na vigíliu sviatku Božieho milosrdenstva v roku 2007. A Boh je ku nám skutočne veľmi milosrdný, lebo zatiaľ sa nám darí! Za tento čas sme už stihli spievať na mnohých mládežníckych omšiach, podarilo sa aj niekoľko sobášov (jeden sme spievali aj na Zvolenskom zámku, jedna birmovka, účinkovali sme aj na Prehliadke zborov žiarskeho dekanátu v roku 2008 a mohli ste nás počuť aj na svätej omši počas Farského dňa 2008 vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie tu v Žiari nad Hronom.

Našou túžbou je spievať a hrať pre Pána a pre vás, ktorí sa s ním túžite stretnúť vo svätej omši. Snažíme sa to robiť s láskou a čo najlepšie ako vieme. Mnohokrát nás to stojí veľa času, námahy a trpezlivosti. Ak vám však čo i len jedna z našich piesní pomohla vo vzťahu k Bohu alebo k ľuďom, tak potom majú naše obety zmysel!

Tešíme sa na vás na najbližšej mládežníckej omši!

Všetci členovia mládežníckeho zboru!